Джон Смайт и Ани Колмън
- - - -
След като представихме в предишен пост Шон Трейнър и Кевин Рък, сега на ваше внимание са другите двама чуждестранни лектори на международните събития за вътрешни комуникации „Успешните комуникации започват отвътре 2010″ - Ани Колмън и Джон Смайт.
Кои са те? С какво се занимават? На какво могат да ни научат? Все въпроси, които си задаваме след като сме прочели предварителната информация за събитията с тяхно участие и се колебаем дали да се регистрираме на тях.
Да, информацията за лекторите и техните визитки можем да прочетем в секцията Лектори на ApeironAcademy.com. Това, което отсъства като съдържание, се постарахме да предоставим като допълнителна информация в този блог пост - подбрани материали за всеки един от лекторите, откъси от интервюта и видео.
Ани Колмън
Ани има над 20 години опит в сферата на брандинга, маркетинга, ангажираността на служителите и промяната на организационната култура в големи корпорации във Великобритания и по света. В момента е част от Engage for change, Великобритания. Сертифицирана е като консултант по системата Бъркмън - една от най-ефективните системи за оценка и развитие на лидерските умения.
През цялата си кариера Ани е била или страничен консултант, или част от отдел с темата на организационната култура и ангажираност. Специално по случая й зададохме въпрос, свързан с нейната компетенция: Скъпо струващ разход на време и средства ли е усилието на една организация да инвестира в ангажираност на служителите си и промяна на организационната си култура?
Ани ни отговори:
„Категорично не. Това е задължително в бизнеса. Нагласата на служителя се променя от позицията „лоялност срещу сигурност” в посока на „талант срещу право на глас в организацията”. През последните 100 години военният стил на управление от типа „командване и контрол” беше преобладаващия мениджърски модел. През последните 15 години обаче договорът между работодател и работник драстично се промени.
Новото работно място трябва да предоставя реални възможности на работниците и служителите да се чувстват ангажирани както с всекидневната си работа,така и с важните за организацията промени. Истинската война за таланти тепърва започва и победителите ще бъдат тези компании, които имат култура на споделено лидерство.
Приемането на ангажираността на служителите като начин на управление на организацията е от съществено значение за корпоративния успех. Последните изследвания, които проведохме с YouGov по темата за ангажираността на служителите показват следните акценти:
- Има значителни ползи за тези, които могат добре да ангажират - наблюдава се подобряване на личното представяне, полагане на допълнителни усилия, лична мотивация и удовлетвореност от работата
- Ангажираните служители предоставят по-добро обслужване, постигат по-добра възвращаемост на инвестициите, по-добро развитие на пазарните възможности и по-добри резултати в сравнение с неангажираните си колеги
- Ефективната ангажираност води до значително застъпничество за бранда и продуктите на компанията от страна на служителите и до привличане и задържане на талантите в организацията
- Има голяма възможност за увеличаване на конкурентните предимства на базата на ангажираността на служителите
- Ангажираността се изразява основно чрез поведението на лидери и мениджъри
Ани отговори на въпросите на Human Capital, партньор на конференцията „Успешните комуникации започват отвътре 2010″, където сподели кои са Най-разпространените митове, за ангажираността на служителите. Материалът ще бъде публикуван на 23 септември на сайта на медията.
Г-жа Колмън ще се включи в Q&A сесията на международната конференция „Успешните комуникации започват отвътре 2010″ с интересни разсъждения и хрумки.
Джон Смайт
Джон е основател на Engage for Change, Великобритания. Той е от водещите европейски имена (практик и автор на книги) в сферата на вътрешните комуникации и изграждането на ефективни организационни стратегии за ангажираност на служителите. Притежава богат и разнообразен опит с над 25 години в областта. Студентите в курса за сертификата по вътрешни комуникации на CIPR го познават като един от авторите и цитираните авторитетни имена в теорията на вътрешните комуникации и организационна репутация.. През 2007 г., книгата му, “The CEO: Chief Engagement Officer” постига забележителен успех и е удостоена с награда Clarion за „най-добро учение”.
В нея Джон дава отговори на въпроси като:
- защо ангажираността на служителите е толкова важна?
- кои са най често срещаните бариери за постигането й и как да ги преодолеем?
- защо измерването на ангажираността е загуба на време
- какви принципи и уроци ще насочват създаването на една програма за ангажираност?
Джон е добър разказвач на истории по темата, която му помага нагледно да обясни своите идеи. В своя статия, публикувана във Financial Times, той разказва следното:
“Представете си двете служителки Руби и Жералдин, които работят в различни бизнес сектори.
В първия случай Руби е поканена да присъства на среща носеща името „Помогнете на нашето възстановяване”. Поканата потвърждава желанието за открита комуникация във всички звена на компанията. На срещата средните мениджъри получават възможност да говорят и споделят мнение. Сякаш началниците открито заявяват Руби и нейните колеги да поемат заедно с тях отговорността и да им помогне да се справят с кризата. Руби е едновременно притеснена и поласкана. Със стартирането на дискусията тя се чувства като играч на терена, а не като зрител.
Втората история, тази на Жералдин, не е толкова положителна. Тя също е поканена на среща наречена „Каскаден брифинг”. Слуховете в компанията са ежедневие, началниците са се покрили, а комуникацията вътре в организацията е рядкост. По време на срещата с PowerPoint презентация е представена новата работна схема на фирмата, която предполага намаляване на обема работа. Фокусът е намаляване на служителите, без показване на нови бизнес възможности. Жералдин се чувства не просто като зрител, а като жертва. Тя и нейните колеги напускат срещата шокирани.”
Джон завършва с въпроси: „А вие кой подход бихте избрали за вашите работници? Той с какво би помогнал за бързото мобилизиране на фирмата и справянето с проблема? Дали бихте избрали да имате един уморен и уплашен екип или един амбициран и усмихнат отбор?”
Ето кратко видео интервю с Джон, в което споделя свои интересни мисли за ангажираността.
- - - - -
Джон и Ани ще водят заедно Майсторски клас Апейрон Майсторски Клас - Подбрани съвети за ангажиране на служителите на 1 октомври.
Отделно, двамата ще се включат в Конференцията „Успешните комуникации започват отвътре 2010: Ангажираните служители - добавената стойност за организацията”. Джон с цяла презентация, а Ани с експертно мнение.
Прочетете повече за събитията „Успешните комуникации започват отвътре 2010″ и как да се регистрирате тук.
подобни статии:
- Лекторите на „Успешните комуникации започват отвътре 2010” - 1 Шон Трейнър и Кевин Рък - - - - -...
- Трета международна конференция “Успешните комуникации започват отвътре 2009″ 15 Октомври 2009 Фото-дневник на събитието На 15 октомври 2009г....
- Създателят на най-голямата агенция за вътрешноорганизационен маркетинг в Европа ще участва в международната конференция за вътрешни комуникации на Apeiron Academy „Generating ideas. Generating more ideas. Generating even more ideas.”,...
- Четирима кандидати стигнаха финалния кръг на конкурса за стипендии за първата професионална квалификация за вътрешни комуникации в България В следващия кръг продължават трима българи и един участник от Словакия...
- За вътрешните комуникации и ПРОТЕСТА За България Моята позиция Нели Бенова * - - - - -...
Related posts brought to you by Yet Another Related Posts Plugin.